Beton Silme Nedir?

Eski, yıpranmış, ağır şartlarda kullanılmış yapılarda mevcut zeminleri düzeltmek veya üzerine kaplama yapılmayacak tepsi perdahı düzgün yapılmamış zeminlerde veya epoksi zemin kaplamsı uygulaması öncesi yüzey hazırlığı amaçlı Endüstriyel zeminlerin beton yüzeyi üzerinde genellikle çeşitli boyalar, epoksi kaplamalar veya dolgu malzemeleri bulunmaktadır.

Betonun üzerinden bu kaplama ve dolgu malzemelerinin uygun makina ve ekipmanlarla temizlenmesi işlemine “Beton Zemin Kazıma” işlemi denmektedir.
“Beton Zemin Kazıma” işlemini yapan makinaların altında farklı özellikte elmaslar bulunmaktadır. Makinaların ağırlığı ve dönüş hızı ile bu elmaslar beton yüzeyin 1 – 2 mm kazınmasını sağlar. Kazıma sırasında ortaya çıkan tozlar endüstriyel vakum makinaları ile ortamdan alınır ve uzaklaştırılır.

Beton zeminlerinizi kaplamayın, PARLATIN!

Epoksi zemin kaplama ve benzeri bilinen eski yöntemler günümüz gelişen modern ve teknolojik inşaat sektöründe artık tercih edilmemeye başlandı. Uygulama zorluğu ve uzun ömürlü olmayışı ilk etapta hesaplı görünse de üç ila beş yıl içerisinde çıkardığı görünüm sorunlarıyla PARLATMA tekniğine kıyasla çok daha pahalıya mal oluyor.
Parlatma tekniği parlaklık olarak çok daha yüksek sonuçlar verirken mevcut beton zeminin üzerine epoksi uygulamasında olduğu gibi ek bir katman eklemesi yapmadan mevcut yüzeyi aynı zamanda güçlendirir de.

Beton zemin parlatma, özel yüzey silim makineleri ve elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılıp mermer ve granit parlaklığına ulaştırılmasıdır.

Beton parlatma kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir, beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilir.

Bütün bu nedenlerden dolayı beton parlatma geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilmektedir.

 

Beton Silme, Beton Silme, Silme Beton, Parlak Beton, Ankara Beton Silme, Gaziantep Beton Silme, Samsun Beton Silme, Antalya Beton Silme, İzmir Beton Silme,
İstanbul beton Silme, Çorum Beton Silme, Kayseri Beton Silme, Adana Beton Silme, Bursa Beton Silme