Beton Parlatmanın kullanım alanlarına göre üç ana başlık altında Mat Parlak Beton, Yarı Mat Parlak Beton, Tam Parlak Beton olarak sıralıyabiliriz. aşağıda bu sıralamanın hangi alanlarda kullanıma ideal olduğunu okuyabilir ve kendinize en uygun çözümü seçebilirsiniz. Dilerseniz Burayı Tıklayarak  beton parlatmanın size ne avantajlar sağlayacağını ögrenebilrisiniz. Buraya Tıklayarak da beton parlatma işleminin nasıl fiyatlandırıldığını ve maliyetini ögrenebilirsiniz.

Mat Beton Parlatma

Mat Beton Parlatma

Mat Parlak Beton

Bu tip beton zemin otoparklar da, operasyon hareketliliği olan depo veya kapalı alanlar mat parlaklık için akla gelen ilk uygulama alanları olmakla beraber fabrikalar da, değişik ölçekte üretim tesislerinde, açık kabul alanı olan firmalarda bu türden yüksek mukavemetli, lastik izi bırakmayan mat zemin görünümü tercih eden kuruluşların başında gelmektedir. Tozumazlık özelliğinin olması da başta sağlık olmak üzere bir çok avantajlar sunmaktadır.

 

 

 

 

 

Yarı Mat Parlak Beton

Yarı Mat Parlak Beton

Yarı Parlak Beton

Yarı mat parlak beton zemin  işlevsel olarak zemin üzerinde belli bir yoğunluğun yaşandığı mekanlarda başta tercih edilmekle birlikte, maliyet noktasında daha hesaplı oluşu ve diğer beton zemin parlatma türlerinde olduğu gibi hijyenik bir yapı sunması da seçim noktasında kararı etkileyen faktörlerdendir.

Alış veriş merkezlerindeki arka plan koridorları, hastane, sağlık ocakları, kamu ve benzeri kuruluşların atıl bölgeleri de bu türden bir parlatma tekniğinin uygulanabileceği yerler olduğu gibi aşırı ışık yansımasının istenmediği geniş balkonlar, villa önleri gibi yaşam mekanlarında da tercih edilebilmektedir.

 

 

 

Tam Parlak Beton

Tam Parlak Beton

Tam Parlak Beton

Alışveriş merkezleri, süpermarketler, oteller, mağazalar, kültür ve sanat merkezleri gibi yüksek kalitenin artık normal bir standart olarak kabul edildiği mekanlarda tercih edilmekle beraber beton zeminin olduğu aklınıza gelebilecek her yerde uygulanabilir olup değer verdiğiniz kitlenizde mükemmel bir izlenim bırakır.

Bunun yanı sıra diğer tüm beton yüzey uygularımızın sunduğu hijenik, leke dayanıklılığı, lastik izi tutmazlığı, çatlamazlık, tozumazlık, aşınmazlık gibi bütün özelliklere haizdir. Pürüzsüz yüzeyi ile katma değer sunan bir uygulama olup yatırımlarınızı korur ve değer kaybı oluşumunu engellemeye de yardım eder.

Bu uygulamanın geçirdiği evrelerde beton zemin güçlendirme tekniği de uygulandığından en çok tercih edilen beton zemin parlatma tekniklerinden biridir.